Logo400-2

رسانه اطلاع‌رسانی و شبکه کارآفرینی اقتصاد مردمی

راه اندازی مرکز نوآوری در صنعت بیمه

راه اندازی مرکز نوآوری در صنعت بیمه

بهزاد پور از راه اندازی مرکز نوآوری صنعت بیمه خبر داد؛

به گزارش مجله بیمه و مردم به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی نشست مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیمه مرکزی برگزار شد.
 این نشست با هدف توسعه همکاری های بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.  محورهای مورد بررسی راهکارهای تسهیل گری و حمایت از شرکت های دانش بنیان بود.  علاوه برآن بررسی چالش ها و مشکلات موسسات و شرکتهای دانش بنیان برای حضور و مشارکت فعال در صنعت بیمه و ارائه راهکار در بیمه مرکزی مورد بحث قرار گرفت.

 رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست با تأکید بر سرعت بالای تحول دیجیتال گفت: باید بسترهای لازم برای توسعه نوآوری و فناوری در صنعت بیمه را همگام با سرعت تحولات دیجیتال فراهم کنیم.
بهزادپورگفت: بهره گیری از فناوری های روز در قالب نهاد نظارتی صنعت بیمه و همچنین ارائه خدمات نوین بیمه ای به جامعه از سوی شرکت های بیمه یک ضرورت است. او افزود باید بیش از پیش در این حوزه تلاش شود تا فاصله های موجود از بین رود.
رئیس کل بیمه مرکزی، در این نشست از راه اندازی مرکز نوآوری در بیمه مرکزی خبر داد و گفت: این مرکز با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و با رویکرد نوآوری در صنعت بیمه راه اندازی می شود.
در ادامه مهندس بهزادپور بر تشکیل سریع کارگروه ویژه ای برای توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: نوآوری فقط مختص بیمه مرکزی نیست و شرکت‌های بیمه وکارگزاریهای آنلاین نیزدر این حوزه بصورت ویژه در حال فعالیت هستند و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.
رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست، آمادگی صنعت بیمه برای همراهی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را اعلام کرد و افزود: نگاه ما به این حوزه فرابخشی است و صنعت بیمه کشور همواره در تلاش است با ایجاد رشته های جدید بیمه ای خدمات بهتری به آحاد جامعه ارائه نماید.
در ادامه قائم مقام بیمه مرکزی نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در حوزه نوآوری و فناوری گفت: یکی از اقدامات صنعت بیمه در راستای بهره مندی از فناوری های نوین، طراحی سامانه ارزیابی ریسک راننده در راستای کاهش تصادفات رانندگی و با هدف راننده محوری است،  که البته به دلیل مفاد قانون بیمه شخص ثالث، اجرای کامل آن با برخی محدودیت‌ها مواجه است که انشاالله با اصلاح قانون این محدودیت‌‌ها رفع خواهد شد.

پرویز خوشکلام خسروشاهی همچنین  با اشاره به پوشش ریسک های متنوع موجود درحوزه فناوری‌ها و نوآوری‌ها از سوی صنعت بیمه گفت: برخی از این ریسک ها، ریسک هایی هستند که بنگاه های تجاری آنها را نمی پذیرند و در چارچوب بیمه‌گری متعارف نمی‌گنجند. لذا معمولا توسط نهادهای بیمه‌ای توسعه‌ای تحت پوشش قرار می‌گیرند، با این حال بهتر است این قبیل ریسک‌ها در کار گروهی مشترک بررسی شوند و راهکارهای مناسب برای پوشش آنها با مشارکت خود شرکتهای بیمه شناسایی و بیمه نامه های مربوط طراحی شود.
در بخش دیگری از این نشست دکتر علی بنیادی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با ارائه گزارشی از تحقیقات بین المللی صورت گرفته در حوزه صنعت بیمه افزود: این مسیر دوطرفه است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز باید نقش خود را در افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت بیمه به خوبی ایفا کند.
 بنیادی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک تحول عظیم در این حوزه نیازمند یک نقشه راه هستیم تا بتوانیم نیازهای بیمه ای جامعه را ارزیابی و متناسب با آنها محصول و خدمات نوین طراحی کنیم.
همچنین حمیدرضا مهدوی کوچک سرایی، معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی با تاکید بر نقش حمایتی صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه با منابع بیمه‌گذارانی در ارتباط است که آنها را برای مواجهه شدن با شرایط سخت در اختیار صنعت بیمه قرار داده اند و ما باید با حفظ و ارتقاء این منابع، حامی آنها در روزهای سخت باشیم.
در این نشست مدیران حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص مسائلی چون ایجاد یک ادبیات مشترک از طریق کارگروه، بهره گیری از امکانات صنعت بیمه برای تجاری سازی پیشنهادات شرکت های دانش بنیان، مشخص نمودن اولویت های پژوهشی مشترک، ایجاد مرکز داوری در صنعت بیمه، توسعه همکاری های مشترک در راستای کاهش تصادفات رانندگی، ایجاد ساز و کارهای جدید بیمه‌ای به ویژه در زمینه تضمین کیفیت محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه ابزارهای پوشش ریسک صادرات خدمات، محصولات و تاسیس زیرساخت های دانش بنیان در خارج از کشور، توسعه سرمایه گذاری بیمه ها در صندوق های بورسیه دانش بنیان و غیره به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

بالا

منوی کاربری:

کلید مورد نظر خود را انتخاب کنید

نماینده بیمه هستید؟

برای سفارش از سایت ابتدا باید عضو شده باشید